Debata s ministrem školství
Naši školu navštívil ministr školství Robert Plaga. Během návštěvy měl možnost vidět moderní výuku, práci žáků na 3D tiskárnách, gastronomii i projekty zaměřené na využití umělé inteligence ve vzdělávání.
Společně jsme diskutovali o budoucnosti českého školství. Na řadě témat jsme se shodli, u některých jsme vedli otevřenou debatu. Například u otázky navyšování počtu přihlášek na střední školy.
Jsem přesvědčený, že pokud nechceme rezignovat na školní přijímací zkoušky a možnost vyzdvihnout talent a motivaci žáků, není správnou cestou počet přihlášek neustále navyšovat. Čím více přihlášek školy zpracovávají, tím méně prostoru zůstává pro kvalitní školní část přijímacího řízení.
Velmi si cením také diskuze o kariérním řádu učitelů. Dlouhodobě zastávám názor, že ředitelé škol by měli mít větší možnost ocenit kvalitní pedagogy podle jejich práce a přínosu škole, ne pouze podle počtu odpracovaných let.
